صفحه ها
دسته
دانلود
وبلاگ دوستان
پیوندها
وبلاگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 412536
تعداد نوشته ها : 571
تعداد نظرات : 506
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

بسم الله الرحمن الرحیم
در این واقعیت هیچکس تردیدی ندارد که در کوران حوادث کنونی آنچه زایل خواهد شد دشمنان ملت ایران هستند و آنچه باقی خواهد ماند نظام جمهوری اسلامی است . این نکته ایست که در بیانات روز یکشنبه رهبر معظم انقلاب مورد تاکید قرار گرفت و ایشان گفتند : « دشمنان ملت ایران و نظام اسلامی همچون کف روی آب هستند که از بین خواهند رفت و آن چیزی که باقی می ماند اصل نظام اسلامی است » .
افرادی که در انتخابات ریاست جمهوری به عنوان نامزد مطرح شدند و بعد از برگزاری انتخابات به اعلام نتایج آن و برخوردهای مربوط به آن اعتراض داشته و دارند بی تردید این جمله را قبول دارند. زیرا اولا همه ی آنها وفاداران نظام جمهوری اسلامی هستند و به این نظام خدمت کرده اند ثانیا دشمنان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را دشمنان خود و ملت ایران می دانند و ثالثا به اعتلای این نظام می اندیشند و برای تقویت و پایداری آن حاضر به هرگونه فداکاری هستند. دراین واقعیت نیز هیچ تردیدی نیست که این افراد مرید امام خمینی هستند و خود را و عزت و موجودیت نظام جمهوری اسلامی را مرهون امام خمینی می دانند و بهیچوجه حاضر به خدشه وارد شدن به این نظام الهی نیستند نظامی که به تعبیر رهبر معظم انقلاب مهندسی آن الهی است و بنیان آن نیز توسط یک مرد الهی گذاشته شده است . همچنین این هر سه نفر علاوه بر این موارد به ولایت فقیه معتقدند و آنرا اصل اساسی و بنیانی قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی می دانند.
اینها کمترین مشترکاتی هستند که تکیه بر آنها می تواند به حل مشکلات موجود و نزدیک ساختن نقطه نظرها و تصحیح روش ها کمک کند. مشترکات دیگری نیز وجود دارند که اگر طرفین با سعه صدر به مسائل و موضوعات بنگرند به آنها نیز خواهند رسید.
برای رسیدن به این هدف باید اقداماتی صورت گیرد که بهیچوجه با خواسته ها و معتقدات طرفین منافات ندارد. سران طرف معترض باید این واقعیت را بپذیرند که عناصر افراطی به بهانه طرفداری از آنها مرتکب تخلفاتی می شوند که با آرمان ها و اهداف مورد قبول خود آنها منافات دارد کما اینکه دشمنان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی نیز با ابراز حمایت از جریان اعتراض و تعریف و تمجید از سران این جریان تلاش می کنند آنها را با خود همسو معرفی کنند و از این طریق سواستفاده های فراوانی بعمل آورند. همین بهره برداری سو توسط گروهک های منحرف و افراد عناصر فاسد نیز صورت می گیرد و کاملا مشخص است که همه آنها در پی اهداف ضدانقلابی و منافع نامشروع خود هستند و نه تنها بهیچوجه با جریان اعتراض و سران آن همسو و همدل و هم داستان نیستند بلکه کاملا در جهت مقابل و مخالف آنها قرار دارند.
این انتظار از سران جریان اعتراض که مرزهای خود را مشخص کنند و موضع خود را در برابر آن انحرافات و سواستفاده های دشمنان مشترک و عناصر فاسد و منحرف و گروهک های ضد انقلاب آشکارا اعلام نمایند یک انتظار کاملا منطقی و حق است . سئوال های مطرح شده توسط رهبر معظم انقلاب در بیانات روز یکشنبه همین هفته که : « چرا هنگامی که سران ظلم و استکبار که مظهر آن آمریکا فرانسه و انگلیس است از آنها حمایت می کنند متنبه نمی شوند چراهنگامی که افراد فاسد فراری و سلطنت طلب و توده ای از آنها حمایت می کنند به خود نمی آیند و متوجه نمی شوند که مسیر آنها غلط و اشتباه است » سئوالهای اساسی و درستی هستند که متوجه سران جریان اعتراض است . این سئوال ها را همه ی ما داریم این افرادمرز خودرابا گروهک ها و جریان های فاسد و منحرف روشن کنند تا بتوانند جلوی سو استفاده ها را بگیرند و دشمنان نتوانند از این طریق و با این ابزار اهداف ضد انقلابی و ضد نظام خود را دنبال کنند. اکنون این انتظار قوی تر و برآورده کردن آن ضروری تر می نماید و درنگ در آن بهیچوجه جایز نیست .
در طرف مقابل نیز تحرکاتی وجود دارد که حتی اگر در خوشبینانه ترین حالت نام آنرا اشتباه بگذاریم باز هم زیانبار است و موجب تشدید اختلافات می شود و راه را برای رسیدن به وحدت مسدود می کند. کسانی که بر اعتقادشان به نظام جمهوری اسلامی تاکید می کنند و امام خمینی را مقتدای خود می دانند و آرمان های انقلاب اسلامی را اصول مورد قبول خود می دانند و در عین حال بر سر نوع عملکردها و نگاه به مسائل و موضوعات با دیگران اختلاف دارند نباید متهم به نفاق ضدیت با ولایت فقیه وابستگی به آمریکا و انگلیس و صهیونیسم و سایر دشمنان شوند. این تهمت زدن ها و محکوم کردن های یکطرفه هرگز هیچ مشکلی را حل نمی کند و البته فاصله را بیشتر و اختلاف را شدیدتر می نماید.
در شرایطی که رهبر معظم انقلاب برای چندمین بار بر سیاست « جذب حداکثری » تاکید می کنند و صریحا مهمترین وظیفه امروز همه را « حفظ آرامش و امنیت » و نظام می دانند برای نشان دادن صداقت خود باید به توصیه های رهبری عمل نمایند و برای آرامش بخشیدن به جامعه تلاش کنند و بر طبل جنگ و اختلاف نکوبند. برای همه کسانی که به نوعی ایراد و اعتراض دارند و البته حسابشان از دشمنان و بدخواهان جداست حفظ نظام و اوج عزت و حرمت امام خمینی و ولایت فقیه که ستون فقرات این نظام است کمال مطلوب است . این مطلوب قطعا با تهمت ناسزاگفتن انگ و برچسب زدن عصبانیت نشان دادن بی حرمتی کردن و دروغ بستن به طرف مقابل هرگز به دست نمی آید. خدای متعال صبر و انصاف و کظم غیظ و برخورد ناصحانه را برای چنین روزها و زمان هائی آفریده است . اگر امروز از این نعمت های موثر الهی استفاده نکنیم و به کمک آنها در جذب دیگران حتی مخالفان و جلوگیری از ریزش نیروها بهره نبریم علاوه بر معطل گذاشتن این نعمت ها و استفاده نکردن صحیح از فرصت ها دچار خسران خواهیم شد و چه خسرانی بالاتر از اینکه فرصت استثنائی برخورداری از نظام جمهوری اسلامی را با دامن زدن به دعواها و عصبانیت ها و بدبینی ها از دست بدهیم و برای پیشبرد اهداف متعالی انقلاب و این نظام الهی تلاش نکنیم
اگر افراطیون دو طرف مهار شوند قطعا می توان با تکیه بر مشکلات و پیمودن راه اعتدال بر مشکلات موجود فائق آمد و به اختلافات پایان داد و تهدیدهای موجود را به فرصتی ارزشمند برای پیشبرد آرمان ها و اهداف مقدس انقلاب و نظام جمهوری اسلامی تبدیل کرد

دسته ها : سیاسی
X